Apie projektą

Toliau plėtodami „Šilutės sienos“, – sienos, kuri suartino žmones, – projekto idėją, jo partneriai kuria naujus planus: jau kitąmet šilutiškiai ir miesto svečiai turės galimybę pasižvalgyti po senąją Šilutę, praskleisti jos paslapčių skraistę.

Antradienį į Šilutės H. Šojaus muziejaus Freskų salę susirinkusiems vietos žiniasklaidos barų artojams buvo pristatytas naujas bendruomenės projektas „Šilutės sekretai“, kurį, kaip ir projektą „Šilutės siena“, žada įgyvendinti „Šilutės baldų“ bendrovė (pristatyme dalyvavo direktorė Asta Dijokienė) kartu su Šilutės meno mokykla (mokytojas Andrius Sirtautas) ir Šilutės rajono savivaldybe (meras Vytautas Laurinaitis).

„Sekretai“ – tai tokie stikliniai kambarėliai, nukelsiantys į praeitį – juose bus atvaizduotas gyvenimas išlikusiuose istoriniuose miesto pastatuose. Juos kurs Šilutės meno mokyklos auklėtiniai. Planuojama įrengti iki 20 tokių „sekretų“. Juos bus galima atrasti pažvelgus sau po kojomis prie sienų Lietuvininkų gatvės atkarpoje nuo dvaro iki sankryžos su Taikos ir Eglių gatvėmis.

Ar žinote, kur Šilutėje veikė gaiviųjų gėrimų gamykla? O kur buvo siaurojo geležinkelio stotis? Šios ir daug kitų daugeliui dar neatrastų istorinių vietų ir bus įamžintos „Šilutės sekretuose“.

Projekto sumanytojai neslepia, kad kai kurių paslapčių ir jiems patiems dar nepavyko atskleisti. Todėl į talką bus kviečiami Šilutės miesto gimnazijų ir pagrindinių mokyklų moksleiviai. Už pastangas siekiant atskleisti plačiajai visuomenei mažai žinomus (arba iš viso nežinomus) miesto istorijos faktus jiems bus atlyginta projekto partnerių dovanomis. Prisidėti prie projekto įgyvendinimo bus kviečiami ir Šilutės verslininkai, kiti miesto bendruomenės atstovai.